با سلام.

معماریTv  اولین تلویزیون اینترنتی معماری است که توسط “مرکز مدیریت طراحی پایدار” مهر ماه سال ۱۳۹۵ افتتاح و از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۶ راه اندازی و شروع بکار نمود.

معماری تی وی بعنوان دپارتمان رسانه مرکز با رویکرد تخصصی اقدام به تولید محتوا در حوزه معماری و طراحی می نماید.

این رسانه طی یکسال بیش از ۱۶۰ ویدئو تولید و پخش نمود که خوشبختانه ویدئوهای معماریTv  در ۱۲ ماه ابتدایی فعالیت خود بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ بازدید داشته است ، و این یعنی ۱۰ برابر تیراژ یک سال یک نشریه مطرح کشور بازدید و ماندگاری همیشگی ویدئوها در کنار اثر بخشی غیر قابل مقایسه تماشای ویدئو با فرمت مکتوب.

 

از بخش های مختلف معماریTv می توان موارد زیر را نام برد:

  • بررسی پروژه های معماری با حضور خود معمار پروژه.
  • بررسی طرح های اجرا نشده پروژه های بزرگ و ملی با توضیحات معمار.
  • نقد و بررسی پروژه های شاخص.
  • گزارش و خبر.
  • و مصاحبه های شفاف و گاهی چالشی.

توضیحی لازم است در خصوص مصاحبه داده شود : ما به دور از حواشی معماری ، سبک ها و سلایق سعی میکنیم سوالات و نقد هایی که نسبت به یک معمار در فضای تخصصی و رسانه است را بازگو کرده و با ایشان در قالب سوال مطرح نمائیم.

ممکن است برخی فکر کنند ما با بعضی افراد صمیمیت و یا مشکل داریم، اما به هیچ وجه در گفتگو ها سلایق و دیدگاه خودمان را لحاظ نمیکنیم.

ما با بررسی افکار عمومی و تخصصی ، همچنین پروژه های یک معمار وارد مصاحبه میشویم و توصیه میکنیم همه عزیزان معمار با آرامش جهت پاکسازی افکار عمومی و جامعه تخصصی به سوالات در صورت تمایل پاسخ دهند.

  • خیلی از مواقع شما نقد های نسبت به خود را نمیشنوید و طبیعتاً پاسخی نمیدهید، و در بعضی مواقع فرصت پاسخ ندارید، همین امر باعث می شود منتقدان فکر کنن حق با آنهاست!

معماریTv فضای گفتگوی آزاد و صادقانه را فراهم آورده است.

 

این رسانه زیر نظر هیچ ارگان دولتی نیست و هیچ چهره معماری در تعیین سیاست های ما نقشی ندارد.

معماریTv توسط مرکز مدیریت طراحی پایدار به شماره ثبت ۳۶۱۰۹ مدیریت ، برنامه ریزی و سیاست گذاری می شود!