۱۰۰ برند برتر

۱۰۰ برند برتر

به نظر شما ۱۰۰ برند برتر (صد برند برتر) ایران و جهان کدامند؟
برند واژه ای که امروزه بر سر زبان ها افتاده، اینکه به چه معنی است و ریشه اش کجاست، لازم است در یک پارگراف توضیح دهم، هرچند که فکر می کنم همه از این معنی آگاه هستند.

در ده ها سال پیش، گاو داران برای اینکه گاوهایشان شناسایی شود از یک داغ با نشان مخصوص صاحب دام روی پوست حیوان استفاده می کردند.
قطعا همه شما داغی که به ران حیوان میزنن را دیدین. آنها به این عمل برند می گفتند ( نشانی که باعث شناسایی می شود ) حالا میتوان به راحتی معنی برند را در تجارت امروزی فهمید ( نشان تجاری که باعث شناسایی یک محصول توسط مصرف کننده می شود و هر چه ارزش این نشان بالاتر باشد، اعتماد عموم به خرید بیشتر میشود. )

حال سوال این است که چگونه می توان ارزش نشان را بالا برد؟ این هم در ادامه مقاله ذکر می کنم.

100 برند برتر
۱۰۰ برند برتر

معرفی صد برند برتر

اما بپردازیم به موضوع ۱۰۰ برند برتر که این مقاله به همین دلیل نگاشته شده است.

ما در کشور عزیزمان ایران شرکت ها ی زیادی داریم که در امر تولید محصول یا خدمات فعالیت می کنند. هر کدام هم به درست یا غلط در پیشوند نام خود از کلمه برند استفاده می کنند.

ما تصمیم گرفتیم تا در چند حوزه شامل: کالاهای ساختمان ، محصولات دکوراتیو طراحی داخلی اعم از مبلمان تا شیرآلات و دستگیره ، روشنایی و اکسسوری – محصولات پوشاک – طلا ، جواهر و زیورآلات – و دیگر محصولات لوکس، از هر گروه کالایی به معرفی یکصد برند برتر بپردازیم.

همان طور که گفتیم دیزاین تی وی تمام کالاهای ذکر شده در بالا را تحت عنوان ۱۰۰ برند برتر معرفی می کند.
به عنوان مثال: ۱۰۰ برند برتر معماری و طراحی داخلی ، ۱۰۰ برند برتر کالاهای ساختمانی ، ۱۰۰ برند برتر مبلمان و اکسسوار و …

برند ها اعتبار یک کسب و کار هستند و جالب است بدانید امروزه ارزش برخی برندها از بودجه سالانه یک کشور جهان سوم بیشتر است!

و در عین حال دارایی صاحبان برخی برندها از درآمد نفتی کشوری مثل ایران نیز بیشتر می باشد!

این امر چگونه اتفاق می افتد؟ تفکر، آینده نگری و شناخت مردم.

به نظر من این سه اصل از مهمترین عواملی است که یک کسب و کار را در دنیا زبانزد خاص و عام می کند و اتفاقی که در دو خط قبلی اشاره کردم را رقم میزند.

همه ما علاقه مند هستیم بدانیم چطور میتوانیم محصول یا خدمات خود را به برند تبدیل کنیم، بی شک این علاقه و دغدغه صد درصد مدیران و صاحبان کسب و کار است. اما چگونه؟

در کنار این ولع برند سازی اخیراً پول زیاد درآوردن هم به یک ترند تبدیل شده. سیر قابل توجهی از جوانان برای پولدار شدن یک شبه دارن معلمان کسب و کار و موفقیت را میلیاردر می کنند، همایش های انگیزشی پوچ میروند و در روز پایانی با فریاد و نگرش های تهی از هرگونه نقشه راه فریاد میزنند که ( آره، امروز یکشنبه چندم شهریور۹۸ است و من سال بعد با یک میلیارد پول همین موقع اینجا نشستم! ) دیدم که میگم، شاید شما هم دیده باشید.

ما باید خیلی چیزها را بدانیم و سودای یک شبه پولدار شدن را دور بریزیم.

میانگین سنی مدیران  ۱۰۰ برند برتر در زمان موفقیت

اول از همه بذارید یک سوال مهم بپرسم: بنظر شما اکثر مدیران موفق جهانی که صاحب برترین برند های دنیا هستند یا بهتر بگم مدیران ۱۰۰برند برتر دنیا در چه سنی به موفقیت قطعی و رشد واقعی رسیدن؟

بله همه میدونن استیو جابز و چند نفر دیگه در ۲۰ – ۲۲ سالگی از گاراژ خونشون شروع کردند.
اما میدونید در چند سالگی دریچه رشد صعودی یا به عبارتی میلیاردر شدن به رویشان باز شد؟

جواب: اکثر کارآفریان برتر و مدیران برندهای صاحب نام به طور میانگین در ۴۰ سالگی به موفقیت رسیدند، حتی استیو جابز!

حالا بشین ببین جوانان ۲۰ ساله ما یه هیجان و ولعی برای پول دار شدن دارند و هیچ نگاهی به نمودار رشد وآموزش های مهار بحران های مالی ندارند.
اصلا هیچ تصور وجود مشکل در کسب و کار خودشان را ندارند و با اولین بحران ( شیب رشد ) تسلیم میشوند و افسرده و …

 

نمودار موفقیت در برند سازی

نمودار مسیر موفقیت این چنین است:

 • ایده پردازی و انتخاب کسب و کار
 • طراحی هویت بصری ( آرم، لوگو، ست اداری، وب سایت و… )
 • ایجاد پلن کسب و کار
 • شروع آزمایشی و تست محصول یا خدمات
 • تولید با بالاترین سطح کیفی ( کاری نکنید که دلیل کیفیت پائین یا چشم پوشی از نکات و اشکالات ریز بگن ایرانی کاری کرده! کاری کنید که بخاطر کیفیت عالیتون بگن ایرانیه )
 • تست بازار ( بازاریابی )
 • ارائه محصول یا خدمات با بسته بندی و پشتیابی منحصر بفرد
 • کمپین تبلیغاتی
 • ارائه محصولات به روز و با کیفیت

حتی اگر محصول قبلی خوب فروش میرفت باز هم محصول جدید تولید کنید و قبلی را از رده خارج کنید.
اینکار باعث میشود هم هزینه کپی از محصولات توسط رقبا بالا برود و هم شما نقش خود را بعنوان لیدر بازار حفظ می کنید.

صد برند برتر
صد برند برتر
بیزینس پلن یا همان نقشه راه

شاید به خودتان بگوئید من الان میخوام برندینگ را بدانم ، چرا از چیزهای دیگر سخن میگی. باید در جواب بگم: برندسازی و جزو ۱۰۰برند برتر بودن در کشور خودت یا دردنیا شدنی است، شما حتی میتونید بهتر از اپل ظاهر شوید و سهم بازار آنرا بگیرید اما به ۲ شرط:

 • نقشه راه دقیق داشته باشید و از همه دانش های لازم برخوردار باشید و البته متخصصان این حوزه را دور خود جمع کنی.
 • محصولی بهتر و پیشرو تر از اپل امروزی تولید کنی.

چگونه یک برند برتر باشیم؟

حالا من میخوام درباره بند اول صحبت کنم. شما نمیتوانید بدون در نظر گرفتن مواردی همچون: مدیریت زمان، تعیین الویت ها، شناخت بازار، تشخیص و انتخاب کارمند مناسب، روش های برخورد مناسب با کارمندان، مدیریت مالی، مدیریت بحران، ایده پردازی، آینده نگری، برخورد با مشتری، درست تبلیغ کردن و ده ها بند مهم دیگر یک برند ملی یا جهانی داشته باشید!

زیاد و دلسرد کننده بود؟ نه؟!  جای نگرانی نیست، یک خبر خوب هم دارم، شما لازم نیست در همه امور استوره و عالم باشی، شما یک مدیر هستی و مدیر کارهار را انجام نمیدهد اما مدیر باید با کارها آشنایی داشته باشد، به عبارتی، دانشی به وسعت اقیانوس اما به عمق یک سانت!

فکر کنم متوجه شدی اما بذار با یک مثال بگم: مک دولاند وقتی میخواست شعبه جدید در شوری بزند، بدلیل جنگ سرد بین شوروی و آمریکا مدیران شعبه جدید را برای آموزش به آمریکا برد. فکر میکنید درس اول از مدیریت چی بود؟ یک جارو به دستشان داد و گفت جارو بزنید!

اون میخواست یک مدیر صفر تا صد اداره شعبه را بداند و اگر کارگری کوتاهی کرد بداند آیا این کار زمانبر بوده یا کارگر کوتاهی کرده است. از همه مهمتر با انجام دادن همان کار توسط مدیر، آن مدیر میتواند شاخصی برای تائید درست انجام شدن یا نشدن یک کار را داشته باشد.

خب پس ادامه  میدیم.

رسیدن به جایگاه ۱۰۰ برند برتر

ما در این مقاله یک سری کدهای رمز جهت موفقیت در مدیریت و برندینگ می دهیم و هر کدام را با رنگ آبی از متن متمایز میکنیم. شما میتوانید با کلیک بر روی هر لینک ( متن رنگی ) وارد محتوای تخصصی همان موضوع بشوید.

همانطور که در چند پاراگراف قلبی اشاره کردم شما برای ایجاد یک برند قوی نیاز مند یک سری کارهای زیرساختی و آموزشی دارید و یک سری هم کارهای مشاوره ای و گرافیکی.

درباره امور زیر ساختی که در ادامه سرفصل های هر کدام ذکر میشود، اما در خصوص مشاوره و امور گرافیکی اعم از هویت بصری و دیگر امور میتوانید با کلیک در اینجا از خدمات و تجربه های ما بهره مند شوید.

برای رسیدن به رتبه ۱۰۰برند برتر کشور یا جهان بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید:

 • انتخاب نام برند
 • برند های موفق ایرانی
 • برند سازی
 • مدیریت زمان
 • تعیین الویت های کاری و تکنیک های صرفه جویی در زمان
 • تشخیص و انتخاب کارمند مناسب
 • روش های برخورد مناسب با کارمندان
 • مدیریت بحران
 • ایده پردازی
 • آینده نگری
 • برخورد با مشتری و نگه داشتن مشتری
 • تفاوت بین تبلغ و کمپین تبلیغاتی ( درست تبلیغ کردن )

امیدوارم کلیات مناسبی از برند و برند سازی انتقال داده باشم. شما میتوانید با مرور مقالات بالا و مشاوره درست یکی از برترین برندهای ایران بشوید. ان شالله

نکته کلیدی: اجازه بدین یک جمله طلایی یادتون بدم، من اینو در کتاب یکی از افراد مشهور و موفق دنیا خودندم که گفت: یکی از راه های رسیدن به موفقیت اینست که از افراد موفق بپرسید چطور موفق شدی و چکار کردی!

جالب است بدانید این سوال ساده را اکثر افراد اجازه پرسیدن را به خود نمیدهند درحالیکه که اگر بپرسید آن شخص حتماً شما را راهنمایی می کند!

موفق باشید.

محمد حسین رحمانی / مدیرعامل مرکز طراحی پایدار

برندسازی
برندسازی

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

(بازدید ۳۰۴ بار, بازدیدهای امروز ۱ )